3 март 2019 г.

По повод 3 март – Националния празник на Република България, ученици от Vа и VІа клас на СУ „Христо Смирненски”, град Гурково, съвместно със своите преподаватели по български език и литература:
г-жа Нели Йорданова и г-жа Таня Славейкова, подготвиха и представиха в училищната библиотека рецитал и презентация, посветени на 141-та годишнина от Освобождението на България.
Отдавайки заслужена почит на загиналите герои за Освобождението от османско владичество, прозвуча химна на Република България, след което учениците се изявиха достойно със своите подготвени материали и получиха заслужени аплодисменти от публиката.
Тържеството завърши с красиво българско хоро – специален поздрав на момичетата от Vа клас.